Świat światła – swiatswiatla.pl. Zapraszamy.

Oświetlenie pokoju dziecięcego.

Oświetlenie, to główny aspekt zdrowotny, który ma zadanie dbania o wzrok dziecka. Cieszy nas fakt, że coraz więcej osób zwraca uwagę na możliwości jakie daje nowoczesne oświetlenie.

Jak dobrać oświetlenie?

Jak wiadomo, światło zimne, mimo większej atrakcyjności wizualnej jest mniej zdrowe. CIepły kolor światła, to parametry zbliżone do światła słonecznego. Jest ono najlepszym rozwiązaniem, które możemy zastosować, szczególnie, kiedy oczy naszych dzieci się rozwijają.

Gdzie lokować źródła światła?

Jest kilka miejsc, w których, w zależności od wieku, warto je montować. Jeżeli dziecko jest małe, warto by użyć, lampek LED, np. do kontaktów, by dziecko miało słabe światło w nocy. Dla dzieci uczących się, ważne jest oświetlenie nad biurkiem. Zwróć uwagę koniecznie na barwę, nie stosuj światła białego. Dziecku szybko zmęczą się oczy. W zależności od upodobań, możemy zastosować kinkiety na ścianach, lub listwy na krawędzi ścian z sufitem. Są również ciekawe rozwiązania, które świetnie zamienią klasyczny żyrandol na panel ledowy z regulacją jego intensywności.

Dla uatrakcyjnienia, można również zastosować kolorowe lampki / paski LED RGB, ze zmianą kolorów.

Największy sklep dla kreatywnych dzieci: kreatywnedziecko.eu. Znajdziesz tu art. plastyczne, książki czy zabawki kreatywne lub art. do szkoły. Zapraszamy.

Poniżej kilka naszych inspiracji, które dowodzą, że źródła światła to także wspaniały element ozdabiający pokój dziecka.