KUCHNIA

Światło w kuchni.

Mimo, iż kuchnia, może nie dla wszystkich, ale jest miejscem w którym nie przebywamy długo, również wymaga uwagi. Z reguły, szczególną uwagę przykładamy do sprzętu AGD i mebli. Lecz czy możemy pozwolić sobie, na zaniedbanie tego miejsca i montaż słabego oświetlenia? Naturalnie nie.

Gdzie w kuchni najbardziej potrzebujemy światła?

Moim zdaniem, tak zwane górne światło w kuchni się nie sprawdza. Z racji tego, że z oświetlenia korzystamy tam głównie podczas przygotowywania posiłków, uwagę naszą przykuwają blaty i zlewozmywak. Moim zdaniem, najlepszym rozwiązaniem jest tak zwane podświetlenie podszafkowe. Mamy tu ogromne możliwości do wykorzystania. Mogą być to listwy ledowe, oświetlenie punktowe a nawet nowoczesne paski, które nie wymagają nawet osłon, gdyż z racji ich konstrukcji, nie widać ich pod szafką.

Jak zawsze zwracam uwagę na barwę światła. Tak jak wielokrotnie powtarzam, najważniejszy jest kolor. światło ciepłe jest najzdrowsze i najdogodniejsze w każdym miejscu w domu. Nie przekształca barw i nie męczy oczu. Poniżej kilka interesujących inspiracji oświetlenia w kuchni, zapraszam.