SALON

OŚWIETLENIE SALONU

Jakie światło będzie najlepszym rozwiązaniem
w Twoim mieszkaniu...

Salon – miejsce w którym odpoczywasz.

Salon lub pokój dzienny, to miejsce, które przeznaczone jest głównie do odpoczynku, spędzania większości czasu w domu i przyjmowania gości. W tym miejscu tętni całe nasze życie towarzyskie i rodzinne. Są to argumenty, które sprawiają, że to miejsce jest pomieszczeniem, niejako reprezentacyjnym. Dbamy o jego najwyższą prezencję. Zapewne każdy z nas poświęcił wiele czasu i pieniędzy, aby urządzić salon na najwyższym poziomie. Inwestycja w meble, podłogi, drzwi czy nawet drobne ozdoby była podstawą jego wystroju.

A czy pomyślałeś o oświetleniu?

W tym szczególnym miejscu, warto jest dobrze przemyśleć, jakie i gdzie umieścić źródła światła. Prócz typowego przeznaczenia użytkowego, światło może być świetnym podkreśleniem charakteru wnętrza. Inteligentne rozmieszczenie kinkietów na ścianach lub podświetlenie półek / gablot meblowych, świetnie podkreśli jego charakter. Do gablotek, świetnie się nadają paski LED-owe, szczególnie RGB (ze zmienną barwą). Dzięki paskom LED RGB, możemy ustawić dowolny kolor, który idealnie będzie się komponował zarówno z kolorem mebla i jego zawartością.

Innym ciekawym rozwiązaniem, które wykorzystuje paski LED, będzie podświetlenie ściany, w zależności od dołu lub góry. Przy przyciemnionym świetle, takie rozwiązanie daje niesamowite efekty. Dobrym pomysłem, jeżeli nasz telewizor nie ma wbudowanego, jest źródło światła za nim. Takie rozwiązanie bardzo podwyższa komfort oglądania TV.

Temat jest bardzo ciekawy i ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia, więc poniżej kilka zdjęć, które może Cię zainspirują, zapraszam…